Jak mě Skyrim vytočil

AnnElfwind
Administrátor fóra

Jak mě Skyrim vytočil

Příspěvek od AnnElfwind »

Obrázek

Už je to nějakých pár měsíců, co se mi to povedlo. Hrála jsem Skyrim za svou hlavní postavu. Bylo to fajn. Dokonce moc fajn. Pak jsem ale naznala, že je načase postavu změnit. Hlavní jsem si tedy uložila a zapla jinou postavu. Ta se pohybovala v Atlantis. Rozsáhlém mod dungeonu. To by ještě nebylo to nejhorší, ale jak si tak hraju, tak se mě otec ptá, že jestli prý s nima nepojedu nakoupit. Napřed jsem nechtěla, ale jak se tak s mámou chystali, změnila jsem názor a rozhodla se, že pojedu taky. Tak jsem si hru v rychlosti uložila a jeli jsme.

Vrátíme se a já znovu zapínám Skyrim. Chystám se, že budu pokračovat za hlavní postavu, ale nějak ji tam nemůžu najít. Nevím, proč a začínám panikařit. A pak se dívám a tu, co byla v té Atlantidě tam mám z nějákýho důvodu dvakrát. Jak jsem to rychle ukládala, omylem jsem Atlantidou přepsala moji hlavní postavu. Nasupeně na to koukám a svádím vinu na otce, protože to on za to může, protože do mě furt ryl, abych jela. A pořád dokolečka. Byla jsem hodně vytočená, protože moje hlavní postava měla hotové všechny hlavní úkoly a i většinu vedlejších. Zbývaly jí vlastně převážně úkoly spojené s mody. Postava byla provdaná za Ulfrika Stormcloaka, byla velkokrálem Skyrimu, měla svůj vlastní domeček, který si postavila. Na manekýnách jsem měla vystavený všemožný brnění a ve speciální truhličce jsem měla uloženou hlavní výstroj!

Zkoumala jsem tedy na netu, jestli se to nějak nedá zachránit. Pátrám, pátrám, stále s větším zoufalstvím, ale akorát se dozvídám, že to opravdu nejde. Opět na to nasupeně čumím a tiše zuřím. A pak jsem si vzpoměla, že mám na externím disku jakousi zálohu těch uložených dat. Rychle jsem to rozklikla, abych se podívala, ze kdy ta záloha vlastně je. Byla přes rok stará. Naštěstí jsem během té doby Skyrim zas až tak moc nehrála. Takže když jsem to přetáhla do příslušné složky a hru spustila, ukázalo se, že mám naštěstí to hlavní stále hotové. Naštěstí jsem nemusela znova hrát některé zdlouhavé úkoly. Ano, některé věci jsem musela, a stále ještě musím, dělat znova, ale to je malá cena za to, že jsem tu postavu neztratila úplně.

Navíc to není poprvé, co jsem svoji hlavní postavu překopávala. Poprvé to bylo proto, že jsem zjistila, že jsem na špatné straně Občanské války. Tehdá jsem se Skyrimem teprve začínala a ještě jsem pořádně nevěděla, co dělám. A naivně jsem se přidala k Imperiálům. Pak jsem se ale dozvěděla, že bych musela zabít Ulfrica, což je jedna z mých oblíbených postav. Začla jsem tedy zkoumat, jak změnit stranu, jenže už jsem v tom questu byla tak daleko, že to nešlo.
Začla jsem do toho tedy vrtat konzolou a cheatama. No, a milou Občanskou válku jsem úplně rozbila. To jsem celá já, že ano. Naštěstí jsem měla postavu, která tehdy byla dál, než ta moje hlavní. Tak jsem si našla, jak změnit vzhled, přes cheat samozřejmě. Protože magorovi v Riftenu nedám přece 1000 zlatejch za to, aby do mě ryl skalpelem. Race menu mi ale zlobilo a hra mi vždycky krachla. Musela jsem to tedy ošéfovat dalším modem a pak už to fungovalo, takže jsem druhotnou postavu změnila na hlavní a původní hlavní jsem smazala a od té doby jsem se zařekla, že než se do questů začnu vrtat konzolou, tak si to vždycky musím napřed uložit. A taky jsem se zařekla, že už se nikdy nepřidám k impériu.

Mé zkušenosti se Skyrimem jsou rozsáhlé a toto je jenom jedna z různých anekdot, co bych mohla povídat. Hodně z nich je zaměřeno na technickou stránku věci (konzole, cheaty, krachy a podobné), ale některé jsou zaměřeny přímo na poznatky ze hry. Psaní o této hře mě baví a určitě sem o ní přidám další články. Pokud ovšem hledáte stručný popis a vysvětlení co to ten Skyrim vlastně je, odkážu vás zde, byť je to v anglickém jazyce. Je to článek, který jsem napsala před docela dlouhou dobou, ale myslím, že vám dokáže docela dobře osvětlit, co Skyrim je.
~AnnElfwind
Odpovědět