Oblivion

AnnElfwind
Administrátor fóra

Oblivion

Příspěvek od AnnElfwind »

Obrázek
Jednou z mých nejoblíbenějších počítačových her je Elder Scrolls IV - Oblivion. Je to předchůdce Skyrimu a je to čtvrtá hra v Elder Scrolls sérii. Hrála jsem také Morrowind - třetí v sérii, ale nepropadla jsem jí tak, jako Skyrimu a Oblivionu. Oproti Skyrimu má Oblivion jak výhody, tak nevýhody. Hlavní nevýhodou je, dle mého názoru to, že se inventář nedá pořádně ovládat klávesami WSAD. Což je něco, co je ve Skyrimu docela dost dobře možné a když si člověk stáhne specifický mod, tak je to ještě lepší.
Oblivion ale takové modovací možnosti nemá. Z velké části je to podle mě proto, že Oblivion memá Steam workshop. V dnešní době, kdy je Steam jedním z nejrozšířenějších herních zdrojů, je téměř nemožné si představit, že si člověk shání mody a rozšíření do her z různých neznámých stránek. Ano, existují stránky zaměřené na mody a například nexusmods není zrovna špatným zdrojem. Má i modmanager prográmek, který všechny stažené mody umí zorganizovat a dá se s tím docela dobře pracovat. Ovšem, aspoň co se týče Oblivionu, mody, které tam jsou, jsou z velké části se sexuálním podtextem.
Lhala bych, kdybych řekla, že žádný takový mod nainstalovaný nemám, nicméně, ten patří do Skyrimu a to, že když mužského nepřítele ozbíjám o všechno ošacení, a on zůstane chýdák nahatý, je ale jen chyba instalace - tedy chyba mé blbosti, protože jsem tu instalaci dokurvila a místo toho, aby měli spoďáry, tak jsou nahatí. Neodvažuju se to ale přeinstalovávat, protože už tak mi Skyrim dot padá a já moc dobře vím, že je to tím, kolik tam mám modů.
Takže mám Skyrim, který je 18+.
No, ale co ten Oblivion. Víme, co má za nevýhodu. Ale jaké má výhody? Tak předně, barva vlasů vaší postavy. Ve Skyrimu jsem to musela zmodovat až nevím kam, abych získala nějaké zajímavé barvy vlasů (modrá, zelená, růžová...), ale v Oblivionu to jde nastavit bez modů. Můžete si tam nastavit absolutně jakoukoliv barvu chcete. A pak je tu jedna velmi zásadní věc, která mi vadí, že ve Skyrimu nejde.
Obrázek
V Oblivionu totiž můžete kouzlit i když máte equipnutou zbraň pro dvě ruce. Ať už je to obouruční meč, meč a šťít, nebo třeba luk. Prostě čarovat můžete vždy. A taky mi ve Skyrimu chybí akrobacie. Tedy schopnost, která čím je vyšší, tím výš můžete skákat. Ano, už jsem se tak v minulosti párkrát zabila, ale tu schopnost miluju! Tak si hopsat. Člověk pak vyhopsá i tam, kde vlastně nemá co dělat. A já jsem průzkumník. Mou nynější hru Oblivionem jsem ještě ani jednou nepoužila rychlé cestování. Vím, že ho použiju až mi v patách bude Martin Septim, protože nesnáším společníky. Nesnáším je ve Skyrimu a nesnáším je v Oblivionu. Oni se člověku totiž furt pletou pod nohy. Takže až se zbavím společníků, tak zas budu cestovat pěšky. Člověk tak najde spoustu zajímavých míst, který by jinak vůbec nenašel. Našla jsem tak po cestě do Kvatche několik pěkných dungeonů. A jakmile najdu nějákýho kupce, tak prodám ten bordel, co jesm si z nich odnesla. Asi bych se měla podívat do tábora uprchlíků pod Kvatchem. Přišla jsem totiž do Kvatche nějak zezadu. Odjinud. Ani nevím, jak se mi to povedlo. A Oblivionovou bránu jsem zavřela aniž bych mluvila s tím kapitánem stráže bo co je to za magora. Savila Mattius nebo jak se ten hňup menuje.
No, a pak jsem to radši zavřela a přešla jsem na Skyrim. Mám totiž takový problém. Chci hrát Oblivion, ale vím, že Martin na konci zemře a to já nechci. Jenže nechci ten quest ani nechat nedokončenej, protože to není můj styl. Všechno (krom opakovacích se úkolů) se musí dokončit. Jinak to nejde. Všechny místa musí být objevený, všechny úkoly splněný. Jinak nehrám.
Tak tak nějak to je s tím Oblivionem.

Ale ještě jedna věc. Už nevím, jak jsem na to narazila, ale Skyblivion. Projekt, který se snaží spojit Skyrim a Oblivion. Jestli to někdy klapne, tak jsem mezi prvními zájemci, protože Skyrim a Oblivion dohromady? Sing me up! Fakt! Sem byla úplně u vytržení, když jsem na to narazila. Prostě je to něco, pro co se dokážu nadchnout. A třeba to bude verze Oblivionu, kerá semi kurva nebude sekat. Protože můj Oblivion se seká a i když je to hratelný, není to tak dobrý, jak by mohlo být. A to tam zatím ani nemám žádnej mod. Krom takovejch, co se to trhání snaží odstranit a klasickýho OBSE.

~AnnElfwind
Odpovědět